O vitaminech

Vitaminy

Vitaminy jsou organické sloučeniny, které si naše tělo nedokáže samo vyrobit. Jsou nezbytnou součástí pro správné fungování našich orgánů i imunitního systému. Potřebné vitaminy získáváme ze stravy. Vaše tělo by nemělo postrádat žádný vitamin. Je zapotřebí doplnit všechny, abyste byli chráněni vůči různým onemocněním.

Vitaminy obsahuje ovoce a zelenina. O jaké se jedná poznáte už z barvy potravin. Zelená, červená, oranžová nebo žlutá barva má jiné složení vitaminů. Například pro žlutou a oranžovou barvu je typický vitamin C.  

Vitaminy byste měli přijímat ve stravě každý den. Je tedy důležité, abyste alespoň jednou denně snědli kousek ovoce a zeleniny. Pokud jste neměli během dne dostatek času na pestrou stravu, dopřejte si alespoň kiwi, který poskryje celou denní dávku vitaminu C.

Nedostatek vitaminů poznáte podle únavy, stresu, náladovosti nebo poruchách soutředění. Zároveň pokud vás přepadla rýma nebo kašel, je to známka, že váš imunitní systém se neumí bránit. A to je samozřejmě spojeno s nedostatkem vitaminů. Neměli byste hned užívat léky. Mnohdy tento problém vyřeší miska ovoce. 

Pokud naopak jídlo ovoce a zeleninu celý den, hrozí vám hypervitaminóza. Stejně jako u nedostatku vitaminů se nejedná o žádný příznivý jev. Přetěžujete s tím své orgány. Zvláště u vitamínů rozpustných v tucích se vitamíny ukládají v játrech a mohou způsobit řadu onemocnění, která jsou velmi nebezpečná.  

Multivitaminy

Multivitamíny jsou moderní přípravky, které obsahují optimální složení vitamínů, minerálů a stopových prvků. Díky nim nám dávají denní přísun dávek, které přinášejí řadu výhod, jakými jsou energie, imunita, zdravá kůže a ochrana před environmentálním stresem. Jedná se o látky, které by měly organismu dodat vše, co potřebuje k posílení imunity a správnému fungování celého těla.

Multivitminy jsou bezpochyby zdraví prospěšné, ale i přesto byste je neměli užívat nepřetržitě. Při trvalé potřebě multivitaminů se doporučuje multivitaminový doplněk stravy užívat po dobu asi tří měsíců. Poté byste jej měli vysadit. Pokud bude třeba, můžete je po dvou měsících znovu užívat. Za tři měsíce tělo doplní potřebnou hladinu vitaminů, což mu vystačí na dalších několik měsíců. Zvýšená hladina vitamínů způsobená dlouhodobým užíváním by mohla organizmus zatížit.

Navštivte také

Doména www.multivitamin316.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 20197 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.multivitamin316.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář