Pravdy o vitaminech

Vitaminy jsou látky, které potřebujeme, aby naše tělo správně fungovalo. To vás asi nepřekvapí. V tomto článku vám ale přinášíme další pravdy o vitaminech, které jste možná nevěděli. 

 

Pravdy o vitaminech

Pestrá strava by měla organismu dodat všechny potřebné vitaminy. Pokud se nevyhýbáte například zelenině, neměli byste trpět nedostatkem vitaminů. Kombinace příjmu vitaminů ze stravy a potravinových doplňků se však nedoporučuje. V takovém případě byste mohli mít hypervitaminózu, což je nadměrné množství vitaminů.

Antioxidanty působí dobře na naše tělo. Snižují pravděpodobnost vzniku srdečních chorob a některých typů rakovin. Ovšem jejich přemíra škodí. 

To, že anarektičky mají nedostatek vitaminů, je všeobecně známé. Nepříznivě na náš organizmus však působí i diety. Měli byste si dávat pozor, zda máte opravdu pestrou stravu a nevyhýbáte se potravinám bohatých na vitaminy.

Pokud se nedokážete soutředit, jste neustále unavení, pravděpodobně máte nedostatek vitaminů. V takovém případě byste si měli dát sladké ovoce a napít se vody.

Vitaminy přijímáme ze stravy. Existují však i některé typy vitaminů, které potravou nezískáme. Například takový vitamin D získáváme ze slunce. 

Těhotné ženy potřebují mnoho vitaminů, malé děti pro správný růst zrovna tak. Většinou svou potřebu poznáte podle chuti. To, na co máte velkou chuť, toho máte nedostatek.

Pokud jste nervózní a neklidní, možná za to nemůže smůla, která se vám lepí na paty, ale nedostatek vitaminů. Zrovna tak pokud jste chudokrevní, pravděpodobně se jedná o chybu ve vašem stravování. 

Navštivte také

Doména www.multivitamin316.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 20200 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.multivitamin316.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář